ASFL1-100.000MHZ-EC-T
DigiKey Part Number
300-8270-2-ND - Tape & Reel (TR)
300-8270-1-ND - Cut Tape (CT)
300-8270-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFL1-100.000MHZ-EC-T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASFL1-100.000MHZ-EC-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
85mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)