ASDK-32.768KHZ-LRT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASDK-32.768KHZ-LRT |
Description | XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASDK-32.768KHZ-LRT Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±25ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 3.5mA |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |