ASD3-24.576MHZ-EC-T
DigiKey Part Number
535-9606-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9606-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9606-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASD3-24.576MHZ-EC-T
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASD3-24.576MHZ-EC-T Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
4mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)