ASADV-33.3333MHZ-LC-T
DigiKey Part Number
535-ASADV-33.3333MHZ-LC-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASADV-33.3333MHZ-LC-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASADV-33.3333MHZ-LC-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASADV-33.3333MHZ-LC-T
Description
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Detailed Description
33.3333 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASADV-33.3333MHZ-LC-T Models
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
5mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)