ARRKP4065-S915A
DigiKey Part Number
535-14508-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ARRKP4065-S915A
Description
RF ANT 915MHZ CER PATCH IPEX
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ARRKP4065-S915A Models
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
1.5dBi
Part Status
Active
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
0.256" (6.50mm)
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz