APAES923R3640C16-T
DigiKey Part Number
535-12613-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAES923R3640C16-T
Description
RF ANT 923MHZ CER PATCH PIN ADH
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Ceramic Patch Pin Adhesive
EDA/CAD Models
APAES923R3640C16-T Models
Gain
1.5dBic
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
923MHz
Frequency Range
918MHz ~ 927MHz
Height (Max)
0.157" (4.00mm)