APAES915R6460C16-T
DigiKey Part Number
535-12611-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAES915R6460C16-T
Description
RF ANT 915MHZ CER PATCH PIN ADH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Ceramic Patch Pin Adhesive
EDA/CAD Models
APAES915R6460C16-T Models
Gain
3.5dBic
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz
Height (Max)
0.236" (6.00mm)