APAES1575R1040J34-T
DigiKey Part Number
535-12609-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAES1575R1040J34-T
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch Pin Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
APAES1575R1040J34-T Models
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.5
Packaging
Tray
Return Loss
-10dB
Part Status
Active
Gain
-2dBic
RF Family/Standard
Navigation
Termination
Pin
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Height (Max)
0.185" (4.70mm)
Frequency Range
1.575GHz ~ 1.615GHz