APAE1575R2520ABDD7-T
DigiKey Part Number
535-APAE1575R2520ABDD7-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAE1575R2520ABDD7-T
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch Pin Adhesive
EDA/CAD Models
APAE1575R2520ABDD7-T Models
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.5
Packaging
Tray
Termination
Pin
Part Status
Active
Mounting Type
Adhesive
RF Family/Standard
Navigation
Height (Max)
0.102" (2.60mm)
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Applications
GPS
Frequency (Center/Band)
1.575GHz