AOC2012VAJC-12.8000C
DigiKey Part Number
535-AOC2012VAJC-12.8000C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOC2012VAJC-12.8000C
Description
XTAL OSC VCOCXO 12.8000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.8 MHz VCOCXO CMOS Oscillator 3.3V 14-SMD, No Lead, 4 Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AOC2012VAJC-12.8000C Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppb
Series
Absolute Pull Range (APR)
±700ppb
Packaging
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
289mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
14-SMD, No Lead, 4 Leads
Frequency
Size / Dimension
0.800" L x 0.500" W (20.32mm x 12.70mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)