AMPLH5030S-220MT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AMPLH5030S-220MT |
Description | FIXED IND 22UH 3.1A 160 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Molded Inductor 3.1 A 160mOhm Max 2-SMD, J-Lead Low DCR, Soft Saturation |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 160mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.220" L x 0.205" W (5.60mm x 5.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |