AISC-0805HQ-15NJ-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AISC-0805HQ-15NJ-T |
Description | FIXED IND 15NH 1.2A 100 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 100mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AISC-0805HQ-15NJ-T Models |
Category | DC Resistance (DCR) 100mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 80 @ 1GHz |
Series | Frequency - Self Resonant 2.8GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 250 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Supplier Device Package 0805 |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm) |