AIAP-01-152K-T
DigiKey Part Number
535-AIAP-01-152K-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AIAP-01-152K-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AIAP-01-152K-T
Description
FIXED IND 1.5MH 130MA 13.5 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 mH Unshielded Wirewound Inductor 130 mA 13.5Ohm Max Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AIAP-01-152K-T Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
13.5Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
760kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.360" L (3.30mm x 9.14mm)