AFS869S3-T
DigiKey Part Number
535-9247-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9247-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9247-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFS869S3-T
Description
FILTER SAW 869MHZ 6-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
869MHz Frequency Remote Control RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 4.5dB 8MHz Bandwidth 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AFS869S3-T Models
Category
Insertion Loss
4.5dB
Manufacturer
Abracon LLC
Applications
Remote Control
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency - Center
869MHz
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Bandwidth
8MHz
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)