ACMP-5045-351-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-5045-351-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-5045-351-T
Description
CMC 2A 2LN 350 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 350 Ohms @ 100 MHz 2A DCR 40mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACMP-5045-351-T Models
Category
Current Rating (Max)
2A
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.197" L x 0.189" W (5.00mm x 4.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Impedance @ Frequency
350 Ohms @ 100 MHz