ACMP-4724-900-T
Basics of Inductors
ACMP-4724-900-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-4724-900-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMP-4724-900-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMP-4724-900-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-4724-900-T
Description
CMC 3.2A 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 3.2A DCR 35mOhm
Category
Current Rating (Max)
3.2A
DC Resistance (DCR) (Max)
35mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.205" L x 0.177" W (5.20mm x 4.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.094" (2.40mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz