ACMP-1264-231-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-1264-231-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMP-1264-231-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMP-1264-231-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-1264-231-T
Description
CMC 10A 2LN 230 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 230 Ohms @ 100 MHz 10A DCR 4mOhm
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
4mOhm
Series
Voltage Rating - DC
125V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.492" L x 0.425" W (12.50mm x 10.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.252" (6.40mm)
Impedance @ Frequency
230 Ohms @ 100 MHz