ACML-0805H-102-T
DigiKey Part Number
535-ACML-0805H-102-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACML-0805H-102-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACML-0805H-102-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACML-0805H-102-T
Description
BEAD 1000 OHMS @ 100MHZ 1.000 A
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 1A 300mOhm
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz