ABMM-24.576MHZ-B2-T
DigiKey Part Number
535-9160-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9160-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9160-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABMM-24.576MHZ-B2-T
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABMM-24.576MHZ-B2-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24.576 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)