ABM8-32.000MHZ-B2-T
DigiKey Part Number
535-9830-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9830-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9830-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-32.000MHZ-B2-T
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM8-32.000MHZ-B2-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)