ABLSG-4.9152MHZ-D2Y-T
DigiKey Part Number
535-10597-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10597-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10597-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLSG-4.9152MHZ-D2Y-T
Description
CRYSTAL 4.9152MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.9152 MHz ±20ppm Crystal 18pF 180 Ohms HC-49/US - 3 Lead
EDA/CAD Models
ABLSG-4.9152MHZ-D2Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
4.9152 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)