ABLS2-8.192MHZ-D4Y-T
DigiKey Part Number
535-9865-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9865-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9865-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS2-8.192MHZ-D4Y-T
Description
CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.192 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS2-8.192MHZ-D4Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
8.192 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.130" (3.30mm)