ABLS-24.576MHZ-B2F-T
DigiKey Part Number
535-9077-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9077-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9077-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-24.576MHZ-B2F-T
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS-24.576MHZ-B2F-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24.576 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)