LED25W-36-C0700-LE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Thomas Research Products
In Stock: 280
Datasheet
700mA 18 ~ 36V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED25W-36-C0700-LE
DigiKey Part Number
1121-1224-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LED25W-36-C0700-LE
Description
LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 700MA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LED25W-36-C0700-LE Models
Category
Current - Output (Max)
700mA
Power (Watts)
25 W
Series
Dimming
Triac
Ratings
IP66, NEMA 4
Efficiency
84%
Size / Dimension
3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)
Voltage - Input (Min)
100VAC
Voltage - Input (Max)
277VAC
Voltage - Output
18 ~ 36V