4DLCD-32QA
DigiKey Part Number
1613-1020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4DLCD-32QA
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.2"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 16-Bit (RGB) 3.2" (81.28mm) 240 x 320
Category
Diagonal Screen Size
3.2" (81.28mm)
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Viewing Area
49.80mm W x 70.20mm H