N7E50-M516RA-40-WF
DigiKey Part Number
3M5445TR-ND - Tape & Reel (TR)
3M5445CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
N7E50-M516RA-40-WF
Description
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Card Connector CompactFlash® - Type I, II Surface Mount, Right Angle Gold
Category
Insertion, Removal Method
Push In, Pull Out
Manufacturer
3M
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Series
Features
Board Guide, Card Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Height Above Board
0.248" (6.30mm)