CHG-1009-001010-KCP
DigiKey Part Number
3M9078-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHG-1009-001010-KCP
Description
CONN RCPT 9POS IDC 26-28AWG GOLD
Detailed Description
9 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 26-28 AWG
EDA/CAD Models
CHG-1009-001010-KCP Models
Number of Positions
9
Pitch
0.100" (2.54mm)