AB5020HF-210X297
DigiKey Part Number
3M156785-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB5020HF-210X297
Description
RF ABSORB SHEET 11.693"X8.268"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet AB-5000 Polymer Resin, Metal Flakes Non-Conductive, Single Sided 8.268" (210.00mm) X 11.693" (297.00mm) X 0.008" (0.20mm)
Category
Length
11.693" (297.00mm)
Manufacturer
3M
Width
8.268" (210.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.008" (0.20mm)