929850-01-32-RA
DigiKey Part Number
929850E-01-32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929850-01-32-RA
Description
CONN RCPT 32POS 0.1 GOLD PCB
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
1500V
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.31.70000kr.31.70
10kr.28.75800kr.287.58
100kr.25.33590kr.2,533.59
500kr.21.53572kr.10,767.86
1.000kr.18.36876kr.18,368.76
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
In-Stock: 4008
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 4243
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB