929850-01-25-RA
DigiKey Part Number
929850E-01-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929850-01-25-RA
Description
CONN RCPT 25POS 0.1 GOLD PCB
Customer Reference
Detailed Description
25 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
1500V
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.24.73000kr.24.73
10kr.22.46900kr.224.69
100kr.19.79410kr.1,979.41
500kr.16.82484kr.8,412.42
1.000kr.14.35059kr.14,350.59
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
In-Stock: 4008
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 4243
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB