929850-01-19-RA
DigiKey Part Number
929850E-01-19-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929850-01-19-RA
Description
CONN RCPT 19POS 0.1 GOLD PCB
Customer Reference
Detailed Description
19 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
1500V
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.18.83000kr.18.83
10kr.17.07400kr.170.74
100kr.15.04360kr.1,504.36
500kr.12.78690kr.6,393.45
1.000kr.10.90645kr.10,906.45
5.000kr.9.77819kr.48,890.95
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
In-Stock: 4008
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 4243
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB