929850-01-14-RA
DigiKey Part Number
929850E-01-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929850-01-14-RA
Description
CONN RCPT 14POS 0.1 GOLD PCB
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
Insulation Height
0.325" (8.25mm)
Contact Length - Post
0.125" (3.18mm)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
1500V
Additional Resources
In-Stock: 172
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.14.96000kr.14.96
10kr.13.02200kr.130.22
100kr.11.63900kr.1,163.90
500kr.9.69894kr.4,849.47
1.000kr.8.31339kr.8,313.39
5.000kr.7.37123kr.36,856.15
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN RCPT 1POS GOLD PCB
In-Stock: 4008
CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
In-Stock: 4243
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 4POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 5POS 0.1 GOLD PCB