929665-01-11-I
DigiKey Part Number
3M156307-22-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929665-01-11-I
Description
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 22 position 0.100" (2.54mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
929665-01-11-I Models
Category
Contact Length - Mating
0.235" (5.97mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.110" (2.79mm)
Series
Overall Contact Length
0.445" (11.30mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester, Glass Filled
Row Spacing - Mating
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.32.71000kr.32.71
10kr.29.70900kr.297.09
100kr.26.17410kr.2,617.41
500kr.22.24794kr.11,123.97
1.000kr.18.97619kr.18,976.19
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
In-Stock: 341
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS
In-Stock: 442
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
In-Stock: 340
CONN HEADER VERT 8POS 2.54MM