8F36-AAC305-0.50
DigiKey Part Number
3M9714-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8F36-AAC305-0.50
Description
CABLE MINISAS 4I M-M 500MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position miniSAS 4i Plug to Plug 1.64' (500.00mm) Silver Shielded
Category
Cable Type
Flat, Twin Axial
Manufacturer
3M
Usage
Internal
Series
Length
1.64' (500.00mm)
Packaging
Bulk
Color
Silver
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Cable Connectors
miniSAS 4i
Wire Gauge
30 AWG
Number of Positions
36
Current - Max/Contact
500 mA
Connector Type
Plug to Plug
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C