467MP-12-12(12)
DigiKey Part Number
1067-467MP-12-12(12)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
467MP-12-12(12)
Description
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 12"X12"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adhesive Transfer Tape Acrylic, 200MP Adhesive Clear 12.00" (304.80mm) X 12.00" (304.80mm)
Category
Thickness - Backing, Carrier
0.0042" (4.2 mils, 0.107mm)
Manufacturer
3M (TC)
Width
12.00" (304.80mm)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Color
Clear
Part Status
Active
Temperature Range
60°F ~ 100°F (16°C ~ 38°C)
Tape Type
Adhesive Transfer
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Adhesive
Acrylic, 200MP
Shelf Life
18 Months
Backing, Carrier
Polycoated Kraft Liner
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Thickness
0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Base Product Number
Thickness - Adhesive
0.0023" (2.3 mils, 0.058mm)