3304BC-S-12-5
DigiKey Part Number
1067-3304BC-S-12-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3304BC-S-12-5
Description
RF EMI SHIELDING TAPE 5YDS X 12"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape 3304BC-S Copper Foil Conductive, Single Sided 12.000" (304.80mm) X 16.404' (5.00m) X
Category
Width
12.000" (304.80mm)
Manufacturer
3M (TC)
Adhesive
Conductive, Single Sided
Series
Material
Copper Foil
Packaging
Bulk
Shelf Life
12 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Type
Shielding Tape
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C)