SWI60C-N/SWI60C-E Series AC/DC Wall Plug Adapters
CUI Inc’s adapters feature 15 W to 60 W USB power delivery (PD) 3.0 and are available with North American and European plugs
Features
  • Up to 60 W continuous power
  • 5 VDC ~ 20 VDC output capability