DKK | EUR | USD
Produktindex > Netværksløsninger > Mediekonvertere

Mediekonvertere

Resultater: 1.850
1.850 Tilbage
Filterindstillinger:
Producenter
Ryd
Emballage
Ryd
Serie
Ryd
Varrestatus
Ryd
Type
Ryd
Konfiguration
Ryd
Kobberporte
Ryd
Kobbertype
Ryd
Fiberporte
Ryd
Fibertype
Ryd
SFP/XFP-porte
Ryd
Funktioner
Ryd
Afstand
Ryd
MTU
Ryd
Spænding - Input
Ryd
Stikforbindelse type
Ryd
Monteringstype
Ryd
IP (Ingress Protection)
Ryd
Driftstemperatur
Ryd
Flere filtre
Færre filtre
Sorter resultater efter:
Se priser på:
  • Lagerstatus
  • Medie tilgængeligt
  • Miljø
  • MARKEDSPLADSPRODUKT
1.850 Tilbage
Resultater pr. side
Side 1/74
|< < 1 2 3 4 5 >|
Sammenlign vare Datasheets Billede Digi-Key varenummer Producentens varenummer Producenter Beskrivelse Tilgængelig antal
Enhedspris
DKK
Minimum antal Emballage Serie Varrestatus Type Konfiguration Kobberporte Kobbertype Fiberporte Fibertype SFP/XFP-porte Funktioner Afstand MTU Spænding - Input Stikforbindelse type Monteringstype IP (Ingress Protection) Driftstemperatur
   
1002MC-SX Datasheet 1002MC-SX - Red Lion Controls RLC645-ND 1002MC-SX 1002MC-SX MEDIA CONVERTER 18 - Omgående Tilgængelige: 18 kr. 2.644,57000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Unmanaged Fast + SFP 1 10/100/1000 Op til 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierer
-
10 – 30VDC RJ45, SFP DIN-skinne
-
-40°C – 85°C
SLX-3EG-1SFP Datasheet SLX-3EG-1SFP - Red Lion Controls RLC655-ND SLX-3EG-1SFP 3P GE MEDIA CON W/SFP 31 - Omgående Tilgængelige: 31 kr. 2.674,44000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Unmanaged Fast + SFP 1 10/100/1000 Op til 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierer Jumbo 10 – 30VDC RJ45, SFP Chassismontering
-
-40°C – 85°C
-
Photo Not Available 1165-1229-ND IMC-751-SST IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR 50 - Omgående Tilgængelige: 50 kr. 1.690,59000 1
Lagerføres ikke
Minimum: 1
Bulk iMcV Aktiv Managed Modulært - Kort 1 10/100 1 100BASE-FX (Singlemode)
-
LFPT, SNMP Manageable 20km
-
-
RJ45, SC Rack-montering
-
0°C – 50°C
BB-FOSTCDRI-INV Datasheet BB-FOSTCDRI-INV - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1424-ND BB-FOSTCDRI-INV FOSTCDRI WITH INVERTED FIBER. 21 - Omgående
20 - Fabrikslager
Tilgængelige: 21
kr. 1.927,80000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Unmanaged Fast
-
-
1
-
-
-
4km
-
10 – 48VDC
-
DIN-skinne
-
-40°C – 80°C
1003GX2-B Datasheet 1003GX2-B - Red Lion Controls 1003GX2-B-ND 1003GX2-B 1003GX2-B GIGABIT SWITCH 24 - Omgående Tilgængelige: 24 kr. 1.975,41000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Unmanaged Fast + SFP 1 10/100/1000 Op til 2 SFP 2 (SFP)
-
Varierer
-
10 – 30VDC RJ45, SFP DIN-skinne
-
-40°C – 85°C
1002MC-LX-10 Datasheet 1002MC-LX-10 - Red Lion Controls 1002MC-LX-10-ND 1002MC-LX-10 1002MC-LX-10 MEDIA CONV. 22 - Omgående Tilgængelige: 22 kr. 3.212,33000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Unmanaged Fast + SFP 1 10/100/1000 Op til 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierer
-
10 – 30VDC RJ45, SFP DIN-skinne
-
-40°C – 85°C
N784-001-ST Datasheet N784-001-ST - Tripp Lite TL2138-ND N784-001-ST EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 13 - Omgående
90 - Fabrikslager
Tilgængelige: 13
kr. 349,57000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv
-
-
1 10/100 1 Multimode
-
-
2km
-
-
RJ45, ST
-
-
-
N784-001-SC-15 Datasheet N784-001-SC-15 - Tripp Lite TL2137-ND N784-001-SC-15 EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 10 - Omgående
190 - Fabrikslager
Tilgængelige: 10
kr. 516,04000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (Singlemode)
-
-
15km
-
100 – 240VAC RJ45, SC Chassismontering
-
-
HEMC3-ST-VLW Datasheet HEMC3-ST-VLW - Henrich Electronics Corporation 1953-1003-ND HEMC3-ST-VLW MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 16 - Omgående Tilgængelige: 16 kr. 630,12000 1 Minimum: 1 Boks HEMC3 Aktiv Unmanaged Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
2km
-
12 – 36VDC ST DIN-skinne IP30 -40°C – 75°C
EF24-1G-1SFP Datasheet EF24-1G-1SFP - ATOP Technologies EF24-1G-1SFP-ND EF24-1G-1SFP INDUSTRIAL GIGABIT FAST ETHERNET 15 - Omgående Tilgængelige: 15 kr. 789,48000 1 Minimum: 1 Boks EF24 Aktiv Unmanaged Fast + SFP 1 10/100/1000 Op til 1 SFP 1 (SFP) LFPT Varierer
-
-
RJ45, SFP DIN-skinne IP30 -10°C – 70°C
N785-P01-SFP Datasheet N785-P01-SFP - Tripp Lite 95-N785-P01-SFP-ND
N785-P01-SFP GIGABIT SFP FIBER TO ETHERNET ME 21 - Omgående
450 - Fabrikslager
Tilgængelige: 21
kr. 957,17000 1 Minimum: 1 Detailpakke
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (singlemode, multimode) 1 (SFP) LFPT
-
-
100 – 240VAC RJ45, SFP Chassismontering
-
-20°C – 60°C
EF24-1G-1FS-SC-10 Datasheet EF24-1G-1FS-SC-10 - ATOP Technologies EF24-1G-1FS-SC-10-ND EF24-1G-1FS-SC-10 INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 16 - Omgående Tilgængelige: 16 kr. 1.217,88000 1 Minimum: 1 Boks EF24 Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (singlemode)
-
LFPT 10km
-
-
RJ45, SC DIN-skinne IP30 -10°C – 70°C
102MC-ST Datasheet 102MC-ST - Red Lion Controls 102MC-ST-ND 102MC-ST 102MC-ST MEDIA CONVERTER 15 - Omgående Tilgængelige: 15 kr. 1.470,27000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
-
-
10 – 30VDC RJ45, ST DIN-skinne
-
-40°C – 80°C
2891316 Datasheet 2891316 - Phoenix Contact 277-11940-ND 2891316 FO CONVERTER ST DUPLEX 22 - Omgående Tilgængelige: 22 kr. 2.395,55000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
12 – 48VDC RJ45, ST DIN-skinne IP20 -40°C – 75°C
2891156 Datasheet 2891156 - Phoenix Contact 277-11938-ND 2891156 FO CONVERTER LC DUPLEX 21 - Omgående Tilgængelige: 21 kr. 5.348,88000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (Singlemode)
-
LFPT 40km
-
12 – 48VDC RJ45, LC DIN-skinne IP20 -40°C – 75°C
HEMC3-ST-VL Datasheet Photo Not Available 1953-1002-ND HEMC3-ST-VL MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 13 - Omgående Tilgængelige: 13 kr. 502,82000 1 Minimum: 1 Boks HEMC3 Aktiv Unmanaged Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
2km
-
12 – 36VDC ST DIN-skinne IP30 -10°C – 60°C
HEMC3-SC-VLW Datasheet Photo Not Available 1953-1001-ND HEMC3-SC-VLW MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 5 - Omgående Tilgængelige: 5 kr. 630,12000 1 Minimum: 1 Boks HEMC3 Aktiv Unmanaged Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
2km
-
12 – 36VDC SC DIN-skinne IP30 -40°C – 75°C
HEMC3-SST-VLW Datasheet Photo Not Available 1953-1043-ND HEMC3-SST-VLW MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 23 - Omgående Tilgængelige: 23 kr. 724,30000 1 Minimum: 1 Boks HEMC3 Aktiv Unmanaged Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (Singlemode)
-
-
20km
-
12 – 36VDC ST DIN-skinne IP30 -40°C – 75°C
EF23-1-1FM-SC-2 Datasheet EF23-1-1FM-SC-2 - ATOP Technologies EF23-1-1FM-SC-2-ND EF23-1-1FM-SC-2 INDUSTRIAL FAST ETHERNET-TO-FIBE 3 - Omgående Tilgængelige: 3 kr. 728,28000 1 Minimum: 1 Boks
-
Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 30km
-
6V – 48V RJ45, SC DIN-skinne IP50 -10°C – 70°C
EF24-1G-1FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-1FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-1FM-SC-550M-ND EF24-1G-1FM-SC-550M INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 2 - Omgående Tilgængelige: 2 kr. 1.095,48000 1 Minimum: 1 Boks EF24 Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m
-
-
RJ45, SC DIN-skinne IP30 -10°C – 70°C
N785-001-LC-MM Datasheet N785-001-LC-MM - Tripp Lite TL2139-ND N785-001-LC-MM EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 8 - Omgående
780 - Fabrikslager
Tilgængelige: 8
kr. 1.175,04000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m
-
100 – 240VAC RJ45, LC Chassismontering
-
-
HEMC2G-ST-VL Datasheet Photo Not Available 1953-1006-ND HEMC2G-ST-VL MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 5 - Omgående Tilgængelige: 5 kr. 1.205,52000 1 Minimum: 1 Boks HEMC2G Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
2km
-
12 – 36VDC ST DIN-skinne IP30 -10°C – 60°C
EKI-2541M-AE Datasheet EKI-2541M-AE - B&B SmartWorx, Inc. EKI-2541M-AE-ND EKI-2541M-AE MEDIA CONV 10/100T/X-FIBER OPTIC 4 - Omgående Tilgængelige: 4 kr. 1.370,88000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 2km
-
12 – 48VDC RJ45, SC Chassismontering IP30 -10°C – 60°C
102MC-ST-MDR Datasheet 102MC-ST-MDR - Red Lion Controls RLC545-ND 102MC-ST-MDR 102MC-ST-MDR; MDR OPT 4 - Omgående Tilgængelige: 4 kr. 1.523,02000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
-
-
10 – 30VDC RJ45, ST DIN-skinne
-
-40°C – 80°C
EF24-1G-2FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-2FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-2FM-SC-550M-ND EF24-1G-2FM-SC-550M INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 3 - Omgående Tilgængelige: 3 kr. 1.646,28000 1 Minimum: 1 Boks EF24 Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100/1000 2 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m Jumbo 9 – 48VDC RJ45, SC DIN-skinne IP30 -10°C – 70°C
Resultater pr. side
Side 1/74
|< < 1 2 3 4 5 >|

00:27:34 3-5-2021