DKK | EUR | USD
Produktindex > Netværksløsninger > Mediekonvertere

Mediekonvertere

Resultater: 1.789
1.789 Tilbage
Filterindstillinger:
Producenter
Ryd
Emballage
Ryd
Serie
Ryd
Delstatus
Ryd
Type
Ryd
Konfiguration
Ryd
Kobberporte
Ryd
Kobbertype
Ryd
Fiberporte
Ryd
Fibertype
Ryd
SFP/XFP-porte
Ryd
Funktioner
Ryd
Afstand
Ryd
MTU
Ryd
Spænding – Indgang
Ryd
Stikforbindelse – Type
Ryd
Monteringstype
Ryd
Beskyttelse mod indtrængen
Ryd
Driftstemperatur
Ryd
Flere filtre
Færre filtre
Sorter resultater efter:
Se priser på:
  • Lagerstatus
  • Medie tilgængeligt
  • Miljø
1.789 Tilbage
Resultater pr. side
Side 1/72
|< < 1 2 3 4 5 >|
Sammenlign vare Datasheets Billede Digi-Key varenummer Producentens varenummer Producenter Beskrivelse Tilgængelig antal
Enhedspris
DKK
Minimum antal Emballage Serie Delstatus Type Konfiguration Kobberporte Kobbertype Fiberporte Fibertype SFP/XFP-porte Funktioner Afstand MTU Spænding – Indgang Stikforbindelse – Type Monteringstype Beskyttelse mod indtrængen Driftstemperatur
   
HEMC3-SST-VLW Datasheet Photo Not Available 1953-1043-ND HEMC3-SST-VLW MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 37 - Omgående Tilgængelige: 37 kr. 800,05000 1 Minimum: 1
-
HEMC3 Aktiv Unmanaged Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (Singlemode)
-
-
20km
-
12 – 36VDC ST DIN-skinne IP30 -40°C – 75°C
-
Photo Not Available 1165-1229-ND IMC-751-SST IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR 50 - Omgående
1 - Fabrikslager
Tilgængelige: 50
kr. 2.230,80000 1
Lagerføres ikke
Minimum: 1
Bulk iMcV Aktiv Managed Modulært - Kort 1 10/100 1 100BASE-FX (Singlemode)
-
LFPT, SNMP Manageable 20km
-
-
RJ45, SC Rack-montering
-
0°C – 50°C
IMC-350-MMST-PS Datasheet IMC-350-MMST-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1100-ND IMC-350-MMST-PS NETWORKING HARDWARE 17 - Omgående
56 - Fabrikslager
Tilgængelige: 17
kr. 946,40000 1 Minimum: 1 Bulk MiniMc Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
5km 1916 5VDC RJ45, ST Chassismontering
-
0°C – 50°C
IMC-370-SFP-PS Datasheet IMC-370-SFP-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1084-ND IMC-370-SFP-PS NETWORKING HARDWARE 10 - Omgående
5 - Fabrikslager
Tilgængelige: 10
kr. 1.926,60000 1 Minimum: 1 Bulk Giga-MiniMc Aktiv
-
Fast + SFP 1 10/100/1000 Op til 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierer Jumbo 5VDC RJ45, SFP Chassismontering
-
0°C – 50°C
IMC-350I-MMST-PS Datasheet IMC-350I-MMST-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1102-ND IMC-350I-MMST-PS NETWORKING HARDWARE 19 - Omgående
1 - Fabrikslager
Tilgængelige: 19
kr. 1.960,40000 1 Minimum: 1 Bulk IE-MiniMc Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
5km 1916 7 – 50VDC RJ45, ST Chassismontering
-
-40°C – 85°C
BB-FOSTCDRI-INV Datasheet Photo Not Available 1165-1424-ND BB-FOSTCDRI-INV FOSTCDRI WITH INVERTED FIBER. 10 - Omgående
17 - Fabrikslager
Tilgængelige: 10
kr. 2.081,88000 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Unmanaged Fast
-
-
1
-
-
-
4km
-
10 – 48VDC
-
DIN-skinne
-
-40°C – 80°C
1002MC-LX-10 Datasheet 1002MC-LX-10 - Red Lion Controls 1002MC-LX-10-ND 1002MC-LX-10 1002MC-LX-10 MEDIA CONV. 8 - Omgående Tilgængelige: 8 kr. 3.160,77000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Unmanaged Fast + SFP 1 10/100/1000 Op til 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierer
-
10 – 30VDC RJ45, SFP DIN-skinne
-
-40°C – 85°C
N784-001-SC-15 Datasheet N784-001-SC-15 - Tripp Lite TL2137-ND N784-001-SC-15 EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 8 - Omgående
200 - Fabrikslager
Tilgængelige: 8
kr. 570,00000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (Singlemode)
-
-
15km
-
100 – 240VAC RJ45, SC Chassismontering
-
-
EF24-1G-1SFP Datasheet EF24-1G-1SFP - ATOP Technologies EF24-1G-1SFP-ND EF24-1G-1SFP INDUSTRIAL GIGABIT FAST ETHERNET 9 - Omgående Tilgængelige: 9 kr. 889,48000 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Unmanaged Fast + SFP 1 10/100/1000 Op til 1 SFP 1 (SFP) LFPT Varierer
-
-
RJ45, SFP DIN-skinne IP30 -10°C – 70°C
IMC-350-SFP-PS Datasheet IMC-350-SFP-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1085-ND IMC-350-SFP-PS NETWORKING HARDWARE 22 - Omgående
27 - Fabrikslager
Tilgængelige: 22
kr. 912,60000 1 Minimum: 1 Bulk MiniMc Aktiv
-
Fast 1 10/100 Op til 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierer 1916 5VDC RJ45, SFP Chassismontering
-
0°C – 50°C
2891321 Datasheet 2891321 - Phoenix Contact 277-11944-ND 2891321 FO CONVERTER ST DUPLEX 14 - Omgående
139 - Fabrikslager
Tilgængelige: 14
kr. 1.338,48000 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 10km
-
12 – 48VDC RJ45, ST DIN-skinne
-
0°C – 70°C
2891320 Datasheet 2891320 - Phoenix Contact 277-11943-ND 2891320 FO CONVERTER SC DUPLEX 13 - Omgående Tilgængelige: 13 kr. 1.338,48000 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
12 – 48VDC RJ45, SC DIN-skinne
-
0°C – 60°C
102MC-ST Datasheet 102MC-ST - Red Lion Controls 102MC-ST-ND 102MC-ST 102MC-ST MEDIA CONVERTER 8 - Omgående Tilgængelige: 8 kr. 1.446,10000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
-
-
10 – 30VDC RJ45, ST DIN-skinne
-
-40°C – 80°C
1003GX2-B Datasheet 1003GX2-B - Red Lion Controls 1003GX2-B-ND 1003GX2-B 1003GX2-B GIGABIT SWITCH 5 - Omgående Tilgængelige: 5 kr. 1.945,80000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Unmanaged Fast + SFP 1 10/100/1000 Op til 2 SFP 2 (SFP)
-
Varierer
-
10 – 30VDC RJ45, SFP DIN-skinne
-
-40°C – 85°C
2891316 Datasheet 2891316 - Phoenix Contact 277-11940-ND 2891316 FO CONVERTER ST DUPLEX 15 - Omgående Tilgængelige: 15 kr. 2.589,08000 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
12 – 48VDC RJ45, ST DIN-skinne IP20 -40°C – 75°C
IMC-370I-MM-PS Datasheet IMC-370I-MM-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1106-ND IMC-370I-MM-PS NETWORKING HARDWARE 23 - Omgående Tilgængelige: 23 kr. 3.042,00000 1 Minimum: 1 Bulk IE-Giga-MiniMc Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m 1536 100 – 240VAC RJ45, SC Chassismontering
-
-25°C – 85°C
EF23-1-1FM-SC-2 Datasheet EF23-1-1FM-SC-2 - ATOP Technologies EF23-1-1FM-SC-2-ND EF23-1-1FM-SC-2 INDUSTRIAL FAST ETHERNET-TO-FIBE 2 - Omgående Tilgængelige: 2 kr. 820,53000 1 Minimum: 1 Boks
-
Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 30km
-
6V – 48V RJ45, SC DIN-skinne IP50 -10°C – 70°C
EF23-1-1FS-SC-30 Datasheet EF23-1-1FS-SC-30 - ATOP Technologies EF23-1-1FS-SC-30-ND EF23-1-1FS-SC-30 INDUSTRIAL FAST ETHERNET-TO-FIBE 2 - Omgående Tilgængelige: 2 kr. 889,48000 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (Singlemode)
-
-
30km
-
-
RJ45, SC DIN-skinne IP50 -10°C – 70°C
IMC-350-MM-PS Datasheet IMC-350-MM-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1101-ND IMC-350-MM-PS NETWORKING HARDWARE 10 - Omgående
33 - Fabrikslager
Tilgængelige: 10
kr. 946,40000 1 Minimum: 1 Bulk MiniMc Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
5km 1916 5VDC RJ45, SC Chassismontering
-
0°C – 50°C
EF24-1G-2SFP Datasheet EF24-1G-2SFP - ATOP Technologies EF24-1G-2SFP-ND EF24-1G-2SFP INDUSTRIAL GIGABIT FAST ETHERNET 3 - Omgående Tilgængelige: 3 kr. 1.027,38000 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Unmanaged Fast + SFP 1 10/100/1000 Op til 1 SFP 1 (SFP) LFPT Varierer Jumbo
-
RJ45, SFP DIN-skinne IP30 -10°C – 70°C
EF24-1G-1FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-1FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-1FM-SC-550M-ND EF24-1G-1FM-SC-550M INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 4 - Omgående Tilgængelige: 4 kr. 1.234,24000 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m
-
-
RJ45, SC DIN-skinne IP30 -10°C – 70°C
N785-001-LC-MM Datasheet N785-001-LC-MM - Tripp Lite TL2139-ND N785-001-LC-MM EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 7 - Omgående
320 - Fabrikslager
Tilgængelige: 7
kr. 1.297,92000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m
-
100 – 240VAC RJ45, LC Chassismontering
-
-
102MC-ST-MDR Datasheet 102MC-ST-MDR - Red Lion Controls RLC545-ND 102MC-ST-MDR 102MC-ST-MDR; MDR OPT 4 - Omgående Tilgængelige: 4 kr. 1.499,10000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
-
-
10 – 30VDC RJ45, ST DIN-skinne
-
-40°C – 80°C
EF24-1G-2FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-2FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-2FM-SC-550M-ND EF24-1G-2FM-SC-550M INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 8 - Omgående Tilgængelige: 8 kr. 1.854,81000 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100/1000 2 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m Jumbo 9 – 48VDC RJ45, SC DIN-skinne IP30 -10°C – 70°C
EF24-1G-2FS-SC-10 Datasheet EF24-1G-2FS-SC-10 - ATOP Technologies EF24-1G-2FS-SC-10-ND EF24-1G-2FS-SC-10 INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 12 - Omgående Tilgængelige: 12 kr. 2.061,66000 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Unmanaged Fast 1 10/100/1000 2 Gigabit (singlemode)
-
LFPT 10km Jumbo 9 – 48VDC RJ45, SC DIN-skinne IP30 -10°C – 70°C
Resultater pr. side
Side 1/72
|< < 1 2 3 4 5 >|

06:31:08 4-10-2020