Fiberoptik – Transceivermoduler

Resultater : 4.702
Producenter
3MAdam TechAdvantech CorpAmphenol Aerospace OperationsAmphenol Cables on DemandAmphenol ICC (FCI)Analog Devices Inc./Maxim IntegratedAquantia CorpATGBICSATGBICSBel Fuse Inc.Broadcom Limited
Serie
-*6B2AAccedian CompatibleAdtranAdtran CompatibleAdva CompatibleAFBRAFBR-58x3xxZAFCTAlcatel Alcatel 73XX
Emballage
BakkeBoksBulkDetailpakkePoseRørTape & Reel (TR)
Produktstatus
AktivFås ikke længere hos Digi-KeyForældetIkke til nye designLast Time Buy
Datahastighed
1,06 ~ 10,5Gbps1,0625 – 8,5Gbps1,2288 – 11,3176Gbps1,288 – 7,3728Gbps2,5 – 10,3125Gbps4,25 – 14,025Gbps8,5 – 11,32Gbps8,5 – 11,35Gbps8,5 – 11,3Gbps8,5 ~ 10,5Gbps8,5, 9,95 – 11,3Gbs9,5 – 10,3Gbps
Bølgelængde
650nm660nm770nm800nm845nm850nm850nm, 1300nm850nm, 880nm, 910nm, 940nm850nm, 900nm900nm1270nm1270nm, 1310nm, 1330nm
Applikationer
-DatahåndteringEthernetEthernet-netværkEthernet, FiberkanalEthernet, networkingEthernet, SFP+ aktivt optisk kabel (AOC)Ethernet, Telecom/datacom-systemerFiberkanalFiberkanal, GbE, HDTV, SATAFiberkanalforbindelserGenerel dataoverførsel
Spænding - Forsyning
0V – 6V1,2V1,4V1,7V1,8V1,8V, 3,3V, 5V1,9V2V2,75V – 5,25V2,97V – 3,63V3V – 10V3V – 3,6V
Stikforbindelse type
-ESCON® DuplexGBICHulmonteringJIS F07LaserwireLCLC DuplexLC SimplexLC/UPCM12MDC
Monteringstype
1x9 SC-CFPCFP4ChassismonteringGBICGBIC-kobberHulmonteringKan tilsluttes, SFP+ KobberOverflademonteringPanelmonteringPluggable-SFF8436
Lagermuligheder
Miljømuligheder
Medier
MARKEDSPLADSPRODUKT
4.702Resultater

Viser
af 4.702
Sammenlign
Mfr varenr.
Tilgængelig antal
Pris
Serie
Pakke
Produktstatus
Datahastighed
Bølgelængde
Applikationer
Spænding - Forsyning
Stikforbindelse type
Monteringstype
AFBR-59FxZ
AFBR-59F2Z
TXRX 250MBD LVDS BARE FBR CLAMP
Broadcom Limited
161
På lager
1 : 250,05000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
250MBd
650nm
Generel dataoverførsel
3,3V
-
Hulmontering
AFBR-5972
AFBR-5972Z
TXRX FAST ETHERNET POF
Broadcom Limited
826
På lager
1 : 264,97000 kr.
Bakke
-
Bakke
Aktiv
125MBd
650nm
Ethernet
3,3V
Versatile-Link
Overflademontering
FTLF8519P3BNL
FTLF8519P3BNL
TXRX SFP 2.125GB/S 3.3V
Coherent
855
På lager
1 : 269,13000 kr.
Bakke
-
Bakke
Aktiv
2,125Gbps
850nm
Universal
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP
224
På lager
1 : 286,21000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
-
650nm
-
5V
Versatile-Link
Overflademontering
afbr-5803z
AFBR-5803Z
TXRX OPT 1X9 100MBPS DUPLEX SC
Broadcom Limited
2.085
På lager
1 : 288,01000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
100Mbps
1300nm
Universal
3,3V, 5V
SC
Hulmontering
FTLF8519P3BTL
FTLF8519P3BTL
TXRX SFP SGL 2.125GB/S 850NM
Coherent
1.404
På lager
1 : 309,52000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
2,125Gbps
850nm
Ethernet
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP
AFBR-5803AZ
AFBR-5803AZ
TXRX OPT 1X9 100MBPS SC EXT TEMP
Broadcom Limited
463
På lager
1 : 316,81000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
100Mbps
1300nm
Universal
3,3V, 5V
SC
Hulmontering
AFBR-5803ATZ
AFBR-5803ATZ
TXRX OPT 1X9 100MBPS ST EXT TEMP
Broadcom Limited
326
På lager
1 : 316,81000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
100Mbps
1300nm
Universal
3,3V, 5V
ST
Hulmontering
AFBR-5803AQZ
AFBR-5803AQZ
TXRX ETHERNET 3.3V SC 1X9
Broadcom Limited
273
På lager
1 : 331,11000 kr.
Rør
-
Rør
Aktiv
100Mbps
1300nm
Ethernet
3,3V, 5V
SC
Hulmontering
FTLF8526P3BNL
FTLF8526P3BNL
TXRX 850NM VCSEL 6.1GBS SFP+
Coherent
1.318
På lager
1 : 355,68000 kr.
Bulk
-
Bulk
Ikke til nye design
6,1Gbps
850nm
Trådløs
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP+
FTLX8574D3BCV
FTLX8574D3BCV
TXRX OPT 1G/10G 850NM
Coherent
643
På lager
1 : 367,20000 kr.
Bakke
-
Bakke
Aktiv
10,3Gbps
850nm
Ethernet
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP+
FTLF8519F2GCL
FTLF8519F2GCL
TXRX OPT SFF 2 GB/S 850NM
Coherent
882
På lager
1 : 385,79000 kr.
Bakke
-
Bakke
Aktiv
2,125Gbps
850nm
Ethernet
3V – 3,6V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP
FTx
FTLX8574D3BNL
TXRX SFP+ SGL 10.5GB/S 850NM
Coherent
383
På lager
1 : 397,87000 kr.
Bakke
-
Bakke
Aktiv
10,5Gbps
850nm
Ethernet, Fiberkanal
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP+
FTLF8519F2GNL
FTLF8519F2GNL
TXRX OPT SFF 2 GB/S 850NM
Coherent
96
På lager
1 : 397,87000 kr.
Bakke
-
Bakke
Aktiv
2,125Gbps
850nm
Ethernet
3V – 3,6V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP
FTLF8536P4BCL
FTLF8529P4BCV
TXRX 850NM VCSEL SFP
Coherent
1.179
På lager
1 : 399,05000 kr.
Bulk
-
Bulk
Ikke til nye design
14,025Gbps
850nm
Fiberkanalforbindelser
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP+
FTLX8574D3BCL
FTLX8574D3BCL
TXRX SFP+ MULTI 10GB/S 850NM
Coherent
2.548
På lager
1 : 403,35000 kr.
Bakke
-
Bakke
Aktiv
10,5Gbps
850nm
Ethernet, Fiberkanal
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP+
FTLF8519F2GTL
FTLF8519F2GTL
TXRX OPT SFF 2 GB/S 850NM
Coherent
1.164
På lager
1 : 421,95000 kr.
Bakke
-
Bakke
Aktiv
2,125Gbps
850nm
Ethernet
3V – 3,6V
LC Duplex
Hulmontering
54
På lager
1 : 429,93000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
125MBd
1310nm
Ethernet
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP
FTLF8524P2BNL
FTLF8524P3BNL
TXRX 850NM VCSEL 4GBS SFP
Coherent
1.078
På lager
1 : 446,10000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
3,7Gbps
850nm
Trådløs
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP
FTLF8528P3BNV
FTLF8528P3BNV
TXRX SFP+ SGL 8.5GB/S 850NM
Coherent
517
På lager
1 : 446,10000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
8,5Gbs
850nm
Ethernet
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP+
AFBR-59E4APZ-HT
AFBR-59E4APZ
TXRX 1210NM MULTIMODE SFF
Broadcom Limited
56
På lager
1 : 448,53000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
125MBd
1308nm
Ethernet
3V – 3,6V
LC
Tilslutningsbar, SFP
N286-01GLC-TE
N286-01GLC-TE
FIBER TXRX SFP 1.25GBPS
Tripp Lite
74
På lager
280
Fabrik
1 : 456,79000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
1,25Gbps
-
Ethernet
-
RJ45
Tilslutningsbar, SFP
FTLX8574D3BTL
FTLX8574D3BTL
TXRX SFP+ SGL 10.5GB/S 850NM
Coherent
626
På lager
1 : 458,11000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
10,5Gbs
850nm
Ethernet, Fiberkanal
3,14V – 3,46V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP+
FTLX1475D3B
FTLX1370W4BTL
TXRX 1310NM 10GB SFP+ LC
Coherent
335
På lager
1 : 460,26000 kr.
Bulk
-
Bulk
Aktiv
10Gbps
1310nm
Ethernet, Fiberkanal
3,3V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP+
AFBR-57B4APZ
AFBR-57B4APZ
DC-50MBD 850NM VCSEL SFP DMI
Broadcom Limited
297
På lager
1 : 465,47000 kr.
Bakke
-
Bakke
Aktiv
50MBd
845nm
Netværker
3V – 3,6V
LC Duplex
Tilslutningsbar, SFP
Viser
af 4.702

Fiberoptik – Transceivermoduler


Fiberoptiske transceivermoduler er fiberkabeladaptive huse, der indeholder en lyskilde til transmission af data via fiberoptisk kabel samt en fotodiode til modtagelse af fiberoptiske data. Monteringsindstillinger inkluderer pluggbar CXP, QSFP, SFF, SFP og XFP, overflade eller hulmontering, CFP, 1x9 SC og panel. Datahastighed, bølgelængde, applikation og forbindelsestyper er blandt de primære valgparametre.